image

İnternet Sitesi

Web sitesiweb üzerindeki sayfalar; metin, görsel ve animasyon şeklinde ziyaretçisine bilgi aktaran veya hizmet sunan sayfaların tümünü kapsayan bir doküman topluluğudur. Ziyaretçiler bir web sitesine, HTTP veya HTTPS protokollerinde aşağıdaki bileşenlerden oluşan benzersiz bir adresi kullanarak erişirler:

Bu adres gerekli dosyalara ulaşımı ve sergilenmesi sağlanarak ziyaretçiye görsel sunum şeklinde hizmet verir. Ayrıca web siteleri çok güncel kullanılmamasına rağmen özel bir ip adresinden de sergileme hizmeti verir.

Web siteleri 1991’de geliştirilmeye başlandı. Daha sonra 30 Nisan 1993’te CERN tarafından WWW ön eki ile internet kullanıcılarının ulaşabileceği şekle getirildi. 12 Nisan 1993 tarihinde ODTÜ‘den Ankara-Washington arasında kiralık hat ile Türkiye’de ilk internet bağlantısı gerçekleşti.

Şimdi Türkiye de internet Sitesine gelelim Teknolojinin hızla büyüdüğü bir dünyada yaşıyoruz. Her geçen gün etrafımıza daha çok saran internet siteleri rağbet görmektedir. Herkes internet sitesi üzerinden para kazanmaktadır. E-Ticaret internet siteleri ile müşteri potansiyellerini artırmaktadır. Sizlerde Hemen bir internet sitesi yaptırarak müşterilerinizin hacmini artırabilirsiniz.

İnternet sitesi Yaptırmak için yapmanız gereken Tek Şey Bir Digital Web Tasarım & Reklam Ajansı ile tanışmaktır. www.birdigital.com adresinden iletişim bilgilerimize erişebilir ayrıca 0534 245 27 27 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.